قیمت اجاره بیلبورد تبلیغاتی

عوامل تاثیرگذار در تغییر قیمت اجاره بیلبورد کدامند؟

چه عواملی اجاره بیلبورد را تغییر می دهند؟

در این مطلب از سایت آلبورد قصد داریم مواردی را پیرامون تعریف بیلبوردها، انواع و قیمت اجاره بیلبورد و عوامل موثر در نوسان قیمت اجاره بیلبورد را تشریح کنیم.


بیلبورد یعنی چه؟

بیلبورد و در کل بیلبوردها از اصلی ترین های تبلیغات محیطی می باشند. مشخص است که بیلبوردهایی که در شهرها، نصب می شوند، متعلق به شهرداری، شرکتها یا پیمانکارهای طرف قرارداد با شهرداری است. به همین دلیل اطلاع از بیلبورد و عوامل تاثیر گذار در تعرفه اجاره بیلبورد، برای ادارات دولتی و خصوصی، شرکتها و موسسه هایی که قصد تبلیغ یک محصول یا خدمات را دارند، امری مهم و حیاتی است.

می توان بیلبورد را یک ابزار و رسانه اطلاع رسانی قدرتمند برشمرد. در واقع بیلبورد صفحه ایست که روی دیوار، داربست، تابلوی اعلانات و یا پایه های محکم فلزی نصب و هدف آن، ارائه و معرفی یک محصول و خدمت به مصرف کننده است.

بیلبورد می تواند یک راه رقابتی مهم میان تولید کنندگان باشد

با گسترش محصولات و تولید آنها در جامعه، طبیعی است که رقابت تنگاتنگی بین تولیدگنندگان جهت عرضه به وجود می آید.به همین دلیل شرکتها برای ارائه بهتر محصول و خدمات خود، دست به تبلیغ می زنند. بیلبورد یکی از همین راه های تبلیغات است که به جهت مزایای خاص و مهمی که در تاثیرگذاری در مخاطب دارد، هر روزه شاهد استقبال بیشتر مدیران شرکتها برای استفاده از این رسانه قدرتمند هستیم که همین امر ما را ملزم می کند در این خصوص آگاهی کاملی داشته باشیم که بیلبوردها و انواع آن و همچنین نحوه استفاده از آن و تعرفه های اجاره هر یک را بشناسیم.

طبیعی است که هر بیلبورد و رسانه ای برای ارائه کالا و محصولی مناسب و بهتر است. هر یک از شرکتها و موسسات خدماتی و تجاری، قبل از درخواست اجاره بیلبورد، لازم است شرایطی اعم از نوع بیلبورد، مضمون پیام یا متن و محتوای تبلیغاتی و مبلغ اجاره را بررسی کنند.

اما چه نوع بیلبوردهایی وجود دارد:

 1. بیلبورد چرخشی
 2. بیلبورد طوماری
 3. بیلبورد عابرپیاده
 4. بیلبورد تک وجهی
 5. بیلبورد چندوجهی
 6. بیلبورد ایستاده یا ثابت
 7. فرابیلبورد
 8. بیلبورد پایه ای
 9. بیلبورد داربستی
 10. بیلبورد مینی

سایز و اندازه هر بیلبورد

بیلبورد علاوه بر تنوع در نوع سازه و رسانه، در اندازه و ابعاد نیز دارای تنوع زیادی است. که بر اساس نیاز و درخواست هر مشتری و همچنین نوع تبلیغات درخواستی، سایز و بزرگی بیلبورد متغییر می باشد. در حالت استاندارد بیلبوردها در اشکال و سایزهای ۲*۳، ۳*۵، ۳*۷، ۲*۷، ۷*۹ متر طراحی و اجرا می شوند

تعرفه اجاره بیلبورد

در مشخص کردن تعرفه و قیمت اجاره بیلبوردها، نکات و عوامل زیادی دخالت دارند. بنابراین پیش از انتخاب و اجاره بیلبورد، بایستی از وضعیت و عوامل موثر بر اجاره بهای بیلبوردها مطلع شویم تا قیمت دقیق اجاره ها تعیین گردد. به صورت عام عوامل زیر بر مبلغ اجاره بیلبوردها موثرند:

اجاره بیلبورد بر اساس مکان بیلبورد

مکانی که در آنجا بیلبورد اکران و نمایش داده می شود، تاثیر خیلی زیادی بر قیمت اجاره بیلبورد خواهد داشت. برای مثال تعرفه اجاره یک بیلبورد در کلان شهر تهران، با شهری مانند یاسوج خیلی تفاوت دارد. یقینا شهرهای بزرگ و کلان شهرهای کشور قیمت و تعرفه بیشتری نسبت به شهرهای کوچکتر دارند.

 براساس نوع یک بیلبورد

مورد دیگر که نوع یک بیلبورد یا رسانه می باشد نیز تاثیر زیادی در تعرفه و قیمت اجاره بیلبورد دارد و به صورت مستقیم قیمت را تغییر می دهد به همین دلیل نوع بیلبورد درخواست شده از سوی مشتری، بسیار حائز اهمیت خواهد بود. به عنوان مثال بیلبوردهایی که به صورت افقی طراحی و اجرا شده اند، خواهان بیشتر و به نسبت قیمت بیشتری دارند تابیلبوردهایی که به صورت عمودی هستند یا اینکه قیمت اجاره بیلبوردهای چرخشی و چندوجهی خیلی بیشتر خواهد بود.

براساس سایز و اندازه بیلبورد

همانطور که قبلا گفته شد، بیلبوردها سایزهای متفاوتی دارند که براساس نیاز و درخواست مشتری طراحی و اجرا می شوند. در واقع بزرگی و سایز یک بیلبورد ارتباط مستقیم با افزایش قیمت یک بیلبورد دارد.

براساس امکانات جانبی

مورد دیگری که بر قیمت اجاره بیلبورد موثر است، امکانات جانبی از قبیل لامپ و روشنایی، تصاویر متحرک، سیستم نوپردازی و … می باشند.

براساس وضعیت اکران

منظور از وضعیت اکران در این قسمت، دو حالت افقی یا عمودی می باشد؛ که همین موضوع همانطور که گفتیم، در قیمت اجاره بیلبورد، موثر است.

 براساس طراحی خلاقانه

طراحی خلاقانه بیلبورد، از سازه تا تولید محتوا را شامل می شود، می توان در متن، طراحی، اجرای ایده پردازی های جدید، نحوه نمایش و همچنین نوع بیلبورد نیز قوه خلاقیت را به کار برد و یک بیلبورد کاملا جذاب و خلاقانه که مدتها در ذهن مخاطب بماند، خلق کرد.

اجاره بیلبورد براساس مسیر

اگر بیلبورد مورد نظر در مکان های شلوغ شهر، میادین پر رفت و آمد، فروشگاه های بزرگ و پر مشتری، مسیرها و جاده ها و بزرگراه ها و اتوبانهای پر ترافیک باشد، قطعا بر اجاره بیلبورد تاثیرگذار خواهد بود.

اجاره بیلبورد براساس مدت اجاره بیلبورد

قطعا اکران بیلبورد در شهرهای گردشگرپذیر و توریستی در زمان تعطیلات که پیک حضور گردشگران در آن شهر است، هزینه بالاتری می طلبد تا زمانی که فصل کار و تحصیل است و شهر توریست زیادی در خود جای نداده است.

شرکتی که که بخاطر صرفه‌جویی در هزینه‌ها، تبلیغات خود را متوقف می‌کند. مانند کسی است که برای صرفه‌جویی در وقت ساعتش را متوقف کند. «هنری فورد»

یک پینگ

 1. پینگ‌بک: نقش بیلبورد در برندینگ و تبلیغات - آلبورد

 2. پینگ‌بک: تبلیغات محیطی چیست؟ - آلبورد آنچه که باید از تبلیغات محیطی بدانیم

One Comment

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *